Privaatpangandus Sampo pakub uut riskivaba investeerimisvõimalust aktsiaturgudega seotud hoiusesse

Sampo pakub uut riskivaba investeerimisvõimalust aktsiaturgudega seotud hoiusesse

27.11.2006

Alates tänasest pakub Sampo Pank uut aktsiaturgudega seotud investeerimishoiust, mille intress sõltub globaalse aktsiaturu käekäigust. Kolme aastase tähtajaga hoiuse alguspäev on 19. detsember 2006 ja hoiuse intress on seotud maailma aktsiaturgude liikumisega. Hoiuseintressi arvutamise aluseks on aktsiaportfell, mille kokkupanemisel on lähtutud Sampo Panga investeerimisstrateegia pikaajalisele kasvule suunatud soovituslikust varade paigutusest. Selle kohaselt on 68% osakaaluga esindatud kõrget kasvu pakkuvad arenevad turud (näiteks Tšehhi, Ungari, Poola, Venemaa, Türgi) ning 32% osakaaluga stabiilselt liikuvad arenenud aktsiaturud (Lääne-Euroopa, USA).

Hoiuselepingut on võimalik sõlmida nii eurodes kui ka USA dollarites. Sõltuvalt investori poolt valitud valuutast ning tasutavast riskitasust, makstakse intressidena välja 50-110 % vastava portfelli kallinemisest.

Uus hoius on eelkõige mõeldud investorile, kes usub arenevate aktsiaturgude kasvupotentsiaali järgmise kolme aasta jooksul, kuid ei soovi otse sealsele aktsiaturule siseneda. Käesolev hoius tagab 100% investori poolt hoiusesse paigutatud vahendite säilimise.

Uue investeerimishoiuse lepinguid saab sõlmida kuni 15. detsembrini 2006.

Täpsemat infot hoiuse kohta leiab Sampo Panga koduleheküljelt.