Privaatpangandus Sampo plc müüb Sampo Bank Group'i Danske Bank'ile

Sampo plc müüb Sampo Bank Group'i Danske Bank'ile

09.11.2006

Sampo plc kirjutas täna alla lepingule, millega müüakse kõik Sampo Bank plc (ASi Sampo Pank aktsiate ainuomaniku) aktsiad Danske Bank A/S'le. Tehingu maksumus on 4,05 miljardit eurot. Enne müügitehingu lõpuleviimist maksab Sampo Bank Sampo plc'le dividende 25 miljoni euro suuruses summas. Sampo Grupp saab müügikasumit ligikaudu 2,9 miljardit eurot. Kuna müügikasum pole Sampo plc'le maksustatav, suureneb Grupi omakapitali 4,6 miljardilt eurolt 7,5 miljardi euroni. Tehingu jõustumiseks vajaminevad load loodetakse saada 2007. aasta alguses.
Sampo Bank jääb tegutsema endise nime all ning tehing ei mõjuta panga kliendisuhteid.

Sampo Bank'i Gruppi kuuluvad Sampo Bank plc Soomes ja tema tütarpangad Baltimaades ja Venemaal, samuti mitmed investeerimisteenuseid pakkuvad firmad, millest tähtsaimad on Mandatum Asset Management Ltd, Sampo Fund Management Ltd, Mandatum & Co Ltd ja Mandatum Securities Ltd.

Sampo Grupi muude ärivaldkondade ettevõtted – vara- ja kahjukindlustusselts If ja elukindlustusselts Sampo Life - jätkavad oma seniste strateegiate elluviimist.

Sampo Bank, mille uueks omanikuks saab Danske Bank, ja Sampo Life on allkirjastanud koostöölepingu, mis jätab Sampo Life'ile õiguse müüa elukindlustus- ja pensionikindlustustooteid Sampo Bank’i kontorivõrgu kaudu ka tulevikus.