Privaatpangandus Sampo Rahastoyhtiö investeerimisfondide maht ületas 10 miljardi euro piiri

Sampo Rahastoyhtiö investeerimisfondide maht ületas 10 miljardi euro piiri

16.03.2006

Sampo Rahastoyhtiö poolt valitsetavad varad ületasid veebruari lõpul 10 miljardi euro piiri, samas kui kogu fondituru maht Soomes läheneb juba 50 miljardile eurole. Aasta algusest alates on Sampo fondide maht kasvanud üle miljardi euro ja Soome fonditurg tervikuna üle viie miljardi euro.

Sampo poolt pakutavatest fondidest on enim raha akumuleeritud aktsiafondidesse ja rahaturufondidesse. Fondide hulgast on suurimad lühiajalise intressi fondid Sampo Institutional Liquidity ja Sampo Liquidity. Lühiajalise intressi fondide järel on järgmine suurem fond Sampo Compass 25, mille varadest keskmiselt 25% investeeritakse aktsiatesse ja ülejäänud osa intressiinstrumentidesse.

”Fondiinvesteeringute populaarsuse kasv on meie klientide hulgas olnud selgesti märgatav. Oleme nõudlusele reageerinud, tuues turule mitmesuguseid fonde erinevate säästmis- ja investeerimisvajaduste rahuldamiseks. Erainvestoritele oleme eriti soovitanud laialdase hajutatusega Compass-fonde, mille hulgast leiab enamik kliente endale sobiva lahenduse. Lisaks oleme viimastel aastatel pikemaks perioodiks investeerijatele soovitanud portfelli üheks osaks ka arenevaid turge, mille abil on meie kliendid saanud suurendada oma investeeringute kasumiootust,” selgitab Sampo Rahastoyhtiö tegevdirektor Kimmo Laaksonen.

Soomes populaarsed Compassi-fondiperekonna fondid on ka Eestis avalikuks müügiks registreeritud.

"Kui Soome klientide hulgas populaarseim Compass-fond on Sampo Compass 25, siis Eesti investorid eelistavad kõrgema riski ning tuluootusega fonde, näiteks Sampo Compass Equity't," kommenteeris uudist Peeter Schamardin Sampo Baltic Asset Management'ist.

Sampo arenevate turgude fondidest on Eestis avalikult pakutav Mandatum Russia, mille tootlus oli 2005. aastal 106,4%. Mandatum Russia oli 2005.aastal Eestis pakutavate fondide hulgas ühtlasi kõige kõrgema tootlusega investeerimisfond.