Privaatpangandus Sampo Liidrite Foorum ärgitas innovaatiliselt mõtlema

Sampo Liidrite Foorum ärgitas innovaatiliselt mõtlema

21.03.2006

16. märtsil toimus Sampo Liidrite Foorum teemal "Kas luua innovatiivset ja enneolematut väärtust või olla tõhus ja kiire kopeerija?". Foorumi juhatas sisse Aivar Rehe. Põhiettekandega esines London Business School'i strateegilise ja rahvusvahelise juhtimise professor Costas Markides ning videosilla vahendusel jagas oma kogemusi Steve Jurvetson.

Costas Markides tutvustas "Fast second" teooriat ning tõi välja erinevate firmade edu saladusi. Ettekandes keskenduti firmadele, kes ise pole toodet/teenust leiutanud, vaid kes on suutnud leiutatu viia edukalt turule. Ettevõte peab olema innovaatiline oma mõtlemises ja valikute tegemises. Markides rõhutas Eesti ettevõtete võimalust olla edukad ilma suurte tehnoloogiliste arenduskuludeta. Teistest erineva innovaatilise mõtlemisega on võimalik luua täiesti uut turgu oma toodetele ja teenustele.

Riskikapitalist Steve Jurvetson selgitas videokonverentsi vahendusel oma ideid ja lähenemist innovatiivsusele ning edukusele. Oluline on olla kiire ja esimene, mitte ainult esimene. Lisaks selgitas Jurvetson Skype'i ja Hotmail'i edu saladusi - nad alustasid oma ideega, kuid vajadusel suutsid kiiresti muutuda ja kohaneda vastavalt turu tegelikele vajadustele. Jürvetson märkis, et Eesti firmadel on oluline aru saada, et pidevalt on vaja kohaneda, areneda, olla innovatiivne. Samuti tutvustas Jurvetson valdkondi, kuhu tema riskikapitali täna paigutataks.

Foorumit modereeris IT Kolledzhi õppejõud ja visionäär Linnar Viik.

Sampo Liidrite Foorum on jätkuks varem Sampo Pärastlõuna nime all toimunud Sampo Panga ettevõtlus- ja finantsteemalistele seminaridele.

Costas Markidese ettekanne (PowerPoint)