Privaatpangandus Sampo Pank avas täna uuendatud internetipanga

Sampo Pank avas täna uuendatud internetipanga

06.04.2006

Alates tänasest saab kasutada Sampo Panga uut internetipanka aadressil www.sampopank.ee. Lähikuudel jäävad paralleelselt toimima nii senine kui uus internetipanga versioon ning klientidel on võimalik valida, millist versiooni kasutada.

Sampo Panga elektroonilise panganduse osakonna juhataja Lauri Ilisoni sõnul on uus internetipank kasutajatele oluliselt mugavam ja ülevaatlikum. “Kui senine internetipank on olnud pigem pangakeskne, siis uus on selgelt kliendikeskne,” ütles Ilison. Ta lisas, et Sampo uue internetipanga loomisel on arvestatud nii Sampo Panga enda kogemustega kui ka kasutatud Soome Sampo poolt läbiviidud põhjalikke uuringuid interneti kasutajate seas.

Sampo uus internetipank on omanikupõhine ja võimaldab kasutajal näha samaaegselt infot kõikide omanikuga seotud kontode kohta. Uues internetipangas on muudetud nii navigeerimise loogikat kui kujundust, menüüd on kasutajasõbraliku ja loogilise ülesehitusega ning muudetud on teenuste esitusviisi. Uues internetipangas on määratud maksed seotud kontoga, nii et kõikidel kontole õigust omavatel kasutajatel oleks võimalik sama infot kasutada; muudetud on väärtpaberitehingute loogikat; lihtsustatud on ärikliendi teenuste kasutamisloogikat.

Sampo Panga eelkäija Forekspank tõi 1996. aastal esimese pangana Ida- ja Kesk-Euroopas turule internetipanga. Sampo Internetipanga uus versioon on järjekorras juba neljas, milles on arvestatud nii viimase 10 aasta jooksul välja arenenud internetipanga kasutajate vajadusi ja harjumusi kui ka interneti kasutajaskonna muutumist laiapõhjalisemaks. “Kui 1996. aastal moodustasid internetipanga kasutajaskonna vaid spetsialistid, siis tänaseks on internetipanga kasutajaks tavaline inimene, kes hindab eelkõige selgust ja lihtsust,” selgitas Lauri Ilison.

Sampo Pank jätkab uue internetipanga jooksvat täiendamist ja plaanis on lisada uusi teenuseid, mis annavad lisaväärtust nii era- kui äriklientidele.

Sampo Pangal oli märtsi lõpu seisuga 111 886 internetipanga kasutajat, mis teeb Sampo Internetipanga kasutajate osakaaluks 86 protsenti kogu klientide arvust. Tegemist on kõrgeima internetipanga kasutajate osakaaluga klientide koguarvust Eesti pankade seas.