Privaatpangandus Sampo pakub riskivaba investeerimisvõimalust aktsiaturgudega seotud hoiusesse

Sampo pakub riskivaba investeerimisvõimalust aktsiaturgudega seotud hoiusesse

27.04.2006

Alates tänasest pakub Sampo Pank uut aktsiaturgudega seotud hoiust. Kolme aastase tähtajaga hoiuse alguspäev on 25. mai ja hoiuse intress on seotud maailma aktsiaturgude liikumisega. Hoiuseintressi arvutamise aluseks on aktsiaportfell, kus on 70% osakaaluga esindatud Hiina, Ladina-Ameerika ning Ida-Euroopa kiiresti arenevad aktsiaturud ning 30% osakaaluga Ameerika Ühendriikide, Jaapani ning euroala aktsiaturud.

Hoiuselepingut on võimalik sõlmida nii eurodes kui ka USA dollarites. Sõltuvalt investori poolt valitud valuutast ning tasutavast riskitasust, makstakse intressidena välja 45-130% vastava portfelli kallinemisest.

Uus hoius on eelkõige mõeldud investorile, kes usub arenevate aktsiaturgude kasvupotentsiaali järgmise kolme aasta jooksul, kuid kes arvestades piirkonna majanduspoliitilist ning korporatiivset läbipaistmatust, ei soovi otse sealsele aktsiaturule siseneda. Just nende kartuste leevendamiseks tagab käesolev hoius investori poolt hoiusesse paigutatud vahendite säilimise 100% ulatuses.

Paralleelselt hoiuse pakkumisega pakub Sampo Pank ka sama struktuuriga seotud võlakirju, mille lunastamisel tasutav intress moodustab 100% alusvara kallinemisest. Erinevalt hoiusest pakub võlakiri investorile võimalust investeeringust väljumiseks enne lõpptähtaja saabumist, kuid eeldab hoiusega võrreldes märkimisväärselt suuremat rahalist investeeringut.

Lisainfot hoiuse kohta leiab aadressilt: http://www.sampopank.ee/rubriik.html?id=16741.