Privaatpangandus Sampo Bank ostab Profibank’i St. Petersburg’is, Venemaal

Sampo Bank ostab Profibank’i St. Petersburg’is, Venemaal

28.04.2006

Sampo plc’le kuuluv Sampo Bank plc allkirjastas lepingu St. Petersburg’is asuva Tööstus- ja Finantspanga (Profibank) ostmiseks.

Profibank’i bilansimaht ulatus 41 mln RURini (1,2 mln eurot) ja omakapital moodustas 15 mln RURi (0,4 mln eurot) 31. märtsi 2006 seisuga. Pangal on kõik olulised panganduslitsentsid, samuti litsents eraisikute deposiitide vastuvõtmiseks. Samuti osaleb pank hoiuste tagamise süsteemis.

"Venemaa kiiresti kasvav pangaturg pakub Sampole huvi. Pärast seda, kui oleme oma ärilisi positsioone Venemaal kindlustanud, kavatseme hakata pakkuma pangandusteenuseid jaeklientidele alustades St. Petersburg’i regioonist. Lisaks sellele tahame pakkuda tuge Soomest, Põhjamaadest ja Baltimaadest pärit Sampo klientidele, kes tegutsevad juba Venemaal või kavatsevad Vene turule sisenda,“ ütles Georg Schubiger, Sampo Bank’i Ida-Euroopa panganduse juht.

Tehing jõustub pärast vastava kinnituse saamist Venemaa Keskpangalt. Tehingupoolte kokkuleppel ei avalikustata tehingu hinda.

Sampo on finantskontsern, kuhu kuuluvad Soome üks tähtsamaid panku Sampo Bank, mis on spetsialiseerunud pikaajaliste sääsmistoodete pakkumisele ja mis tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus ning Põhja- ja Baltimaade juhtiv vara- ja kahjukindlustusfirma If. Sampo Grupp on tegev 8 riigis ja töötajate arv ulatub 12 000ni.