Privaatpangandus Tartu Linnavalitsus, Tartu Ülikooli Kliinikum ja Sampo Pank allkirjastasid lepingu tervisespordi edendamiseks

Tartu Linnavalitsus, Tartu Ülikooli Kliinikum ja Sampo Pank allkirjastasid lepingu tervisespordi edendamiseks

04.05.2006

Tartu Linnavalitsus, Tartu Ülikooli Kliinikum ja Sampo Pank allkirjastasid täna lepingu tervisespordi edendamiseks. Esimene kolmepoolse koostöö tulemusena toimuv tervisesporti propageeriv üritus on 22. septembril, Tartus Raekoja platsil.

“Kuna kepikõnd sobib harrastamiseks praktiliselt kõikidele inimestele ning ei sõltu inimese vanusest, siis sügisel toimuv üritus propageerib just seda spordiala,” selgitas Tartu linnapea Laine Jänes. 22. septembril toimuvale tervisespordiüritusele on plaanis kutsuda eeskuju andma mitmed spordikuulsused. Kepikõnniga samaaegselt pakutakse sportlikku meelelahutust Raekoja platsil.

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siiguri sõnul ei maksa unustada, et sarnaselt tippsportlastele vajavad ka tervisesportlased tervisekontrolli ja nõustamist. ""Nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik" on kuldreegel pea igas elusituatsioonis. Olen kaugel Winston Churchill'i kreedost, et "no sports" on pikaealisuse saladus, kuid oskamatul ja hoolimatul ümberkäimisel võib ka spordiga endale viga teha", lisas Siigur.

Sampo Panga juhatuse esimehe Aivar Rehe sõnul on sõlmitud lepingu näol tegemist panga jaoks loogilise tegevusega. “Soovime käesoleva lepinguga toetada tervislikke eluviise Tartus. Pangana oleme keskendunud pikaajalise säästmise propageerimisele ning tervislike eluviiside toetamine on osa sellest,” selgitas Rehe.