Privaatpangandus Sampo Pank hoiatab kliente arvutiviiruse eest

Sampo Pank hoiatab kliente arvutiviiruse eest

05.05.2006

Eestis on ringlemas arvutiviirus, mille eesmärgiks on kopeerida internetipankade klientide koodikaartide koode. Kui klient soovib siseneda internetipanka viirusega nakatunud arvutist, siis suunab kasutaja arvutis olev viirus kasutaja kuritahtlikule internetilehele, kus küsitakse kasutajalt täiendavalt mitut internetipanga koodi.

See on otsene tundemärk viiruse olemasolust, sest Sampo Pank ei küsi kunagi lisaks algselt küsitud koodile ühtegi teist lisakoodi internetipanga klientide identifitseerimisel. Juhul kui klient on lihtsalt eksinud koodi sisestamisel, küsitakse alati ühte koodi. Samuti võib viiruse käivitumisel märgata teatud muudatusi Sampo internetipanka sisenemise veebilehe kujunduses.

Klientidel, kellelt on küsitud internetipanka sisenemisel samaaegselt mitut koodi, palume viivitamatult informeerida juhtunust Sampo Panka telefonil 6 800 800. Kui internetipank küsib koode korduvalt, siis neid sisestada ei tohi!

Samuti juhime klientide tähelepanu asjaolule, et Teie enda huvides, tuleb pidevalt hoolitseda oma arvuti turvalisuse eest. Kui sisenete internetipanka, soovitame enne internetipanga kasutamist veenduda arvuti turvalisuses. Juba nakatunud arvutiga internetipanka kasutada ei tohi!

Sampo Pank soovitab kasutada klientidel ühekordseid koode, mis on korduvkasutusega koodidest turvalisemad või ID kaarti internetipanka sisenemiseks. Korduvkasutusega koodikaarte saab tasuta vahetada ühekordsete koodide vastu kõikides Sampo Panga kontorites.