Privaatpangandus Sampo ja Nordea loovad Baltimaades ühise sularahaautomaatide võrgu

Sampo ja Nordea loovad Baltimaades ühise sularahaautomaatide võrgu

17.08.2006

Sampo ja Nordea sõlmisid kokkuleppe luua ühine sularahaautomaatide võrk, mis hõlmab kõiki Balti riike – Eestit, Lätit ja Leedut. Esimesed automaadid paigaldatakse Balti riikidesse septembrikuus. Ühise võrguga on oodatud liituma ka teised pangad.

Esmakordselt on kaks suurt Põhjamaade panka alustanud koostööd strateegilises valdkonnas Baltikumis. Koostöö eesmärgiks on pakkuda mõlema panga klientidele paremat ja kiiresti kättesaadavat pangakaartide teenust. Viimane loob head võimalused klienditeenindamise kvaliteedi tõstmiseks.

“Oleme olnud seni uute sularahaautomaatide avamisel Balti turul tagasihoidlikud, kuid peame arvestama järjest suureneva arvu klientide vajadusi sularahateenuste kiire kättesaadavuse järele. Ühtlasi leiame, et sularaha väljavõtmine on teenus, mida saab edukalt pakkuda ka mitme panga koostöös,” ütles Thomas Neckmar, Nordea Poola ja Baltimaade juht.

Kuigi uus sularahaautomaatide võrk luuakse Sampo ja Nordea eestvedamisel, oodatakse kõiki teisi panku sellega ühinema.

“Peale ühise sularahaautomaatide võrgu loomist tõuseb märkimisväärselt meie klientide teenindamise tase ja teenuse kättesaadavus. Lisaks on see ühisprojekt hea näide kahe tugeva konkurendi edukast koostööst,” ütles Georg Schubiger, Sampo Balti panganduse juht. “Koostöö tulemusena võidavad sellest projektist kõik osapooled, eelkõige aga klient,” lisas ta.

Uute sularahaautomaatide kujunduses kasutatakse mõlema panga – nii Sampo kui Nordea - logosid.

Sularahaautomaatide võrgu arendamise ja hoolduse eest kogu Baltikumis vastutab rahvusvaheliselt tuntud elektroonilisi ja makseteenuseid pakkuv ettevõte – First Data International. First Data operatsioonide juht Põhjamaades, Baltikumis ja SRÜ-riikides Gerd Müller märgib: “Meil on hea meel olla Nordea ja Sampo partneriks laialdase sularahaautomaatide võrgu infrastruktuuri loomisel, mis pakub pankade klientidele olulist lisaväärtust.”

Vastavalt koostöölepingule paigaldab First Data esimesed sularahaautomaadid Balti riikidesse septembris. Lähiaastatel plaanivad Nordea ja Sampo paigaldada kokku 400 sularahaautomaati – 100 Eestis, 100 Lätis ja 200 Leedus.

Sampo Group on Soome suurim kindlustus- ja finantsteenuseid pakkuv grupp. Gruppi kuuluvad Soome juhtivaid panku Sampo Bank, mis on spetsialiseerunud pikaajaliste säästmistoodete pakkumisele ja mille tütarpangad tegutsevad Eestis, Lätis ja Leedus ning Põhja- ja Baltimaade juhtiv vara- ja kahjukindlustusfirma If. Sampo Bank on keskendunud investeerimis-, hoiustamis- ja traditsiooniliste pangandusteenuste pakkumisele.

Nordea on Põhjamaade ja Baltikumi juhtiv finantsteenuseid pakkuv grupp. Nordeal on ligi 11 miljonit klienti, üle 1100 kontori ja juhtiv positsioon e-panganduses 4,4 miljoni kliendiga. Nordea aktsia on noteeritud Stockholm, Helsingi ja Kopenhaageni börsidel.

First Data International, mis kuulub First Data Corporation-i koosseisu, on juhtiv elektroonilisi makseteenuseid ja -lahendusi pakkuv ettevõte maailmas, kelle klientideks on pangad ja kaupmehed. First Data International-il on üle 5800 töötaja nii Euroopas, Lähis-Idas, Ladina-Ameerikas, Kanadas kui ka Austraalias ja Aasias.