Privaatpangandus Tartu linna tervisepäev „Käi jala!”

Tartu linna tervisepäev „Käi jala!”

21.09.2006

Reedel, 22.septembril, rahvusvahelisel autovabal päeval, toimub Tartus tervisepäev „Käi jala!”. Korraldajateks Tartu linn, Tartu Ülikooli Kliinikum(TÜK) ja Sampo Pank.

Raekoja platsil toimuv üritus algab kell 15 tervitustega ja tseremooniaga, mille raames Sampo Pank autasustab Eatonis sõudmise MM-l paarisaerulises neljapaadis pronksmedali pälvinud meeskonda ja nende treenereid. Allar Raja, Andrei Jämsä, Igor Kuzmin, Tõnu Endrekson saavad Sõudeliidu peasponsorilt tsheki 30 000 kroonile, nende treenerid Tatjana Jaanson ja Igor Glushko 15 000 kroonile. Sampo Pank ja Sõudeliit on sõlminud koostöölepingu kuni 2008. aasta Pekingi suveolümpiamängudeni.

Tervisepäeva raames tutvustab kepikõnnisaladusi Marko Kantaneva, firma Pole About esindaja, kes on selle harrastuse propageerija maailmas olnud alates 90.-ndate aastate keskpaigast. Kõik soovijad saavad laenutada kõnnikeppe ja läbida 2,5 km pikkuse ringi üle Toomemäe. Foospallis kohtuvad Sampo Panga, TÜK ja Tartu linna võistkonnad, aga samuti ka pronksine sõudemeeskond ja TÜ/ Rock korvpallurid. Ergomeetritel saab jälgida sõudemeeskonna omavahelist võistlust ning proovida ka oma võimeid. Auhinnatakse arvukaima osavõtjaskonnaga ettevõtted erinevates kategooriates.

Raekoja platsile paigaldatud telgis teeb terviseuuringuid Tartu Ülikooli Kliinikum, osavust saab proovida Sampo Panga noolemängus „Viska endale ise hoiuseintress!”.
Lapsi ootavad tervisepäeval põnevad mängud, tervisemuinasjutud, joonistamine ja lustida saab batuudil. Toimuvad naisvõimlejate ja line-tantsijate etteasted. Meelt lahutab ansambel Untsakad ja päeva juhib Mart Mardisalu. Päev lõppeb kell 19 laulu „Kaunim linn on Eestis Tartu” ühislaulmisega.

Tervisepäeva eesmärgiks on tõmmata tähelepanu liikumisharrastuse vajalikkusele, aga samuti ka ennetavale tervisekäitumisele.

Sampo Pank
Tartu linn
Tartu Ülikooli Kliinikum